Rezultate Champions League 09.04.2014: Bayern München 3 – 1 Manchester United

FBL-EUR-C1-BAYERN-MUNICH-MANCHESTER-UNITED

În urma meciurilor disputate miercuri seara, 9 aprilie 2014, s-au aflat semifinalistele Ligii Campionilor UEFA, ediția 2013-14. Detalii și rezumatele video ale meciurilor le ai aici.

Deși Manchester United a deschis scorul de pe Fußball Arena (Allianz Arena), în minutul 57 prin Patrice Evra, cei de la Bayern au revenit în joc, marcând 3 goluri. Pentru clubul din München au marcat Mandžukic (59’), Müller (68’) și Robben (76’).

Bayern München 3 – 1 Manchester United [agg. 4-2]

În celălalt meci, Atlético Madrid a trecut la limită de FC Barcelona. Marcatorul unicului gol de pe Vicente Calderón a fost Koke, acesta fiind înscris chiar în debutul partidei, minutul 5.

Atlético Madrid 1 – 0 Barcelona [agg. 2-1]

Astfel, în semifinale au acces Chelsea Londra, Real MadridBayern München și Atlético Madrid.

Încă nu se cunoaște cine și împotriva cui va juca în semifinalele Ligii Campionilor, dar acest lucru se va afla în urma tragerilor la sorți ce vor avea loc vineri, 11 aprilie 2014, ora 13:00, în orașul Nyon, Elveția.

*Legendă: echipă calificată în semifinalele UCL, echipă eliminată din competiție