Rezultate Champions League 19.02.14: Arsenal 0 – 2 Bayern München

AFC_FCB_12_GET_190214_variant846x476

Ca și în meciurile din 18 februarie, favoritele au reușit să câștige în deplasare meciurile din cadrul optimilor de finală a Ligii Campionilor UEFA, sezonul 2013-14.

În meciul  Arsenal 0 – 2 Bayern München  au fost ratate două penalty-uri în prima repriză. Înainte de doua lovitură de pedeapsă a fost eliminat portarul lui Arsenal – Wojciech Szczęsny. Jucând restul meciului în 10 oameni, gazda a scăpat două goluri în 54′ și 86′. S-au remarcat Toni Kroos și Thomas Müller, respectiv.

În partida  AC Milan 0 – 1 Atlético Madrid  de pe San Siro, unicul gol a fost marcat de Diego Costa, în minutul 83, după o primă repriză cu nenumărate ocazii ratate de Milan, în special de Ricardo Kaká.