(video) Un gol marcat de echipa Sheriff Tiraspol a fost desemnat golul săptămânii în UEFA Champions League

242190689_248527107277647_6121743004412098622_n

Primul gol al echipei Sheriff Tiraspol în poarta echipei FC Șahtar Donețk a fost desemnat golul săptămânii în Liga Campionilor. Amintim că golul a fost marcat în minutul 16 de atacantul Adama Traoré.

Sheriff a deschis scorul în minutul 16 prin Adama Traoré, iar în minutul 62, Momo Yansané, din pasa lui Cristiano, a făcut 2-0. Vezi golul AICI.

Meciul s-a jucat la Tiraspol.

În sezonul acesta, Sheriff Tiraspol s-a calificat, în premieră pentru o echipă din campionatul moldovenesc, în grupele celei mai importante competiții europene intercluburi – UEFA Champions League (Liga Campionilor UEFA).

Momentan, Sheriff se situează pe primul loc în grupă, deoarece Real Madrid, următoarea adversară din competiție, a marcat cu un gol mai puțin.