(video) Milsami își continuă aventura în Liga Campionilor UEFA

Ludororets vs Milsami goal

Milsami Orhei își continuă aventura în Liga Campionilor UEFA, ediția 2015/16, după ce s-a impus și în meciul retur al turului II preliminar cu Ludogoreț Razgrad.

Brazilianul Wanderson a deschis scorul în minutul 25 pentru oaspeți, iar Gheorghe Andronic a egalat imediat.

În minutul 73, Milsami a rămas în inferioritate numerică, după ce Andrei Cojocari a fost eliminat pentru cumulul de cartonașe.

Golul victoriei a venit în penultimul minut regulamentar și a fost marcat de către Petru Racu. Scor final 2-1 (3-1 la general).

Milsami va întâlni în turul III preliminar (28/29 iulie și 4/5 august 2015) echipa albaneză Skënderbeu, iar prima manșă o va juca acasă.