(video) Divizia Națională: Milsami a urcat pe primul loc după un derby cu 5 goluri

DSC01056
Foto:Adil Rhaili (Milsami) înscriind pentru 2 - 0 în meciul cu Sheriff pe Marea Arenă Sportivă din Tiraspol, 11.04.2015. PC: <a href="http://milsami.md/uploads/DSC01056.JPG" target="_blank">milsami.md</a>

În etapa cu numărul XXV din Divizia Națională, ediția 2014/15, s-a disputat meciul pentru primul loc dintre Sheriff Tiraspol și Milsami Orhei.

Milsami a reușit să învingă campioana chiar la ea acasă, marcând de două ori până în minutul 10 al partidei. Sheriff a redus din diferență la începutul reprizei secunde (′49), orheienii au restabilit avantajul de două goluri cu patru minute mai târziu (′53), iar scorul a fost închis de Olímpio (Sheriff) din penalty în minutul 80. Rezultat final: Sheriff 2 − 3 Milsami

Celelalte rezultate ale etapei XXV:

Saxan 0 − 1 Zaria

Tiraspol 4 − 0 Dinamo-Auto

Zimbru 0 − 1 Academia

Singura echipă care nu a evoluat a fost Dacia, care a avut liber.

Cu șase etape înaintea finisării Campionatului, clasamentul DN 14/15 arată în felul următor:

Clasament DN 14/15, etapa XXV. PC: FMF.md