(foto, video) Cupa Comunității 2015, U-21: Rusia 2 – 2 Moldova

phoca_thumb_l_m12_27
Foto:Acțiune din timpul meciului Rusia U-21 - Moldova U-21, 18.01.2015. PC: <a href="http://com-cup.com/images/phocagallery/2015/12/thumbs/phoca_thumb_l_m12_27.jpg" target="_blank">com-cup.com</a>

Selecționata de tineret a Moldovei a obținut o nouă remiză în cadrul grupei B a turneului internațional „Cupa Comunității”, care se desfășoară în orașul Sankt Petersburg. Echipa noastră a încheiat la egalitate, scor 2 – 2, meciul cu Rusia.

Tricolorii au condus la pauză după golurile marcate de Mihai Roșca și Radu Rogac. Gazdele competiției au restabilit echilibrul pe tabela de marcaj în repriza secundă datorită lui Alexei Evseev. Golul egalizator a venit la una din ultimele faze ale jocului.

Marcatori: Evseev (49-pen, 90+3) – Roșca (9), Rogac (39)

Fotbaliștii U-21 din Moldova la intonarea imnului de stat. PC: com-cup.com
Echipa de start a Moldovei U-21. PC: com-cup.com
Cartonaș galben arătat de arbitru în timpul unor altercații. PC: com-cup.com
O deposedare venită din partea lui David Andronic. PC: com-cup.com
Rusii celebrând amuzant golul egalizator. PC: com-cup.com

Iată și clasamentul grupei B, în urma disputării a două etape:

Grupa B a Cupei Comunității 2015. În program e indicată ora locală. PC: com-cup.com

Pe 19 ianuarie Moldova urmează să joace al treilea meci din grupă împotriva Letoniei (15:30), iar Kârgâzstan va întâlni Rusia (18:00).

Cupa Comunității 2015 are loc în perioada perioada 16 – 25 ianuarie curent, la Sankt Petersburg, Federația Rusă.