Champions League: Sheriff a trecut de Sutjeska cu scorul general de 5 – 0

2126892_w2

FC Sheriff Tiraspol a avansat în a treia rundă de calificări a Ligii Campionilor UEFA, ediția 2014-15, reușind să o învingă și în deplasare pe FK Sutjeska Nikšić cu scorul de 3 – 0.

Campioana Moldovei a reușit să deschidă scorul chiar în minutul 5, prin Fred Benson. Cinci minute mai târziu, muntenegreanul Goran Vujović a primit cartonașul roșu, iar Sutjeska a fost nevoită să continuie meciul în inferioritate numerică.

În așa condiții “viespile” au mai înscris de două ori, remarcându-se Henrique Luvannor (35′) și Ismail Isa (54′).

În prima manșă, disputată acum o săptămână la Tiraspol, Sheriff a învins cu 2 – 0. Astfel, tiraspolenii au acces în a treia rundă de calificări a UEFA Champions League, 2014-15, unde vor juca împotriva slovacilor de la ŠK Slovan Bratislava.