(foto, video) Moldova a suferit o nouă înfrângere în Preliminariile UEFA EURO 2016

IMG_2878

Marți seara, 8 septembrie 2015, naționala Moldovei a susținut al optulea meci în cadrul Preliminariilor Campionatului European de fotbal din 2016.

De această dată, adversara Moldovei a fost selecționata Muntenegrului, iar meciul s-a disputat pe stadionul „Zimbru” din Chișinău.

Primul gol al partidei a fost marcat de oaspeți în minutul 9. Reușita și-a trecut-o în cont Stefan Savić.

În repriza secundă, muntenegrenii și-au dublat avantajul prin Fatos Bećiraj, șutul căruia a fost deviat de către Petru Racu în poarta lui Ilie Cebanu.

Astfel, Moldova pierde cu 2-0 și rămâne cu doar două puncte în grupa G preliminară, ocupând în continuare ultima poziție, fără șanse de a se califica la Campionatul European din 2016.