(foto, video) Sheriff Tiraspol a câștigat pentru a șasea oară Supercupa Moldovei

cf3i2851-1435268270
Foto:Sheriff Tiraspol - deținătoarea Supercupei Moldovei 2015 PC: <a href="http://fc-sheriff.com/photo_gallery/cf3i2851-1435268270/cf3i2851-1435268270.jpg" target="_blank">fc-sheriff.com</a>

Sheriff Tiraspol este noua deținătoare a Supercupei Moldovei la fotbal, după ce joi seara, 25 iunie 2015, s-a impus în fața Campioanei Moldovei – Milsami Orhei cu scorul de 3 – 1, meci jucat pe Marea Arenă a Complexului Sportiv „Sheriff” din or. Tiraspol.

Sheriff a obținut o victorie sigură în meciul pentru Supercupa Moldovei 2015 jucat împotriva orheienilor de la Milsami. Deja în minutul 10 „vulturii” se vedeau conduși cu 2 – 0, autorii golurilor pentru tiraspoleni fiind Juninho Potiguar (‘4) și Andrei Macrițchii (‘9), ambii fiind asistați de către Kadu.

Milsami a redus din diferență prin românul Cristian Bud (’21), iar scorul final a fost stabilit de către omul meciului – Kadu (’34). În repriza secundă nu s-a marcat niciun gol.

Este a șasea Supercupă a Moldovei pentru formația tiraspoleană, după cele cucerite în 2003, 2004, 2005, 2007 și 2013.

Conform tradiției, Supercupa Moldovei a fost adusă pe teren de către doi copii PC: fc-sheriff.com
Juninho Potiguar deschide scorul meciului pentru Supercupa Moldovei 2015 PC: fc-sheriff.com
Andrei Macrițchii celebrând golul secund PC: fc-sheriff.com
Kadu – eroul meciului pentru Supercupa Moldovei 2015 a marcat golul decisiv PC: fc-sheriff.com
Sheriff Tiraspol – deținătoarea Supercupei Republicii Moldova 2015 PC: fc-sheriff.com
Primul trofeu pentru noul antrenor al Sheriff-ului – Lilian Popescu PC: fc-sheriff.com