(foto, video) Real Madrid a câștigat “clasic” Copa del Rey 2014

0010907122

Real Madrid e deținătoarea Cupei Regelui 2014 din Spania, după ce în finala de ieri, 16 aprilie, a învins-o pe Barcelona cu scorul de 2 – 1. Acesta este al 19-lea titlu din Cupa Spaniei pentru “galactici”.

Să începem cu rezumatul video al meciului:

Scorul de pe Mestalla a fost deschis de Ángel Di María în minutul 11. Egalitatea pe tabelă a fost restabilită de Marc Bartra (68’).

Ángel Di María celebrând golul de 1 - 0. PC: blogspot.com
Ángel Di María celebrând golul de 1 – 0. PC: blogspot.com
ce135a43f1bb8d0e510f6a7067005bed
Marc Bartra a marcat golul de 1 – 1 cu o lovitură de cap, după un corner. PC: yimg.com

A urmat apoi un moment formidabil, în care Gareth Bale și-a demonstrat determinarea și s-a răsplătit pentru milioanele date pentru el.

Gareth Bale a demonstrat că aleargă mult mai repede decât Marc Bartra. PC: huffpost.com

Iker Casillas a stabilit un nou record de invincibilitate în Cupa Regelui, 1029 de minute fără gol.

Iker Casillas cu Copa del Rey în mână. PC: yimg.com