Returul sferturilor de finală a Ligii Campionilor: Chelsea – PSG

FBL-EUR-C1-PSG-CHELSEA

Astăzi, 8 aprilie 2014, începând cu ora 21:45, se vor disputa două meciuri din retururile sferturilor de finală a Ligii Campionilor UEFA, ediția 2014-14.

Mai jos, vă propunem posturile TV și adresele active la care puteți viziona partidele în direct:

Borussia Dortmund – Real Madrid [agg. 0-3] (Canal 3, DigiSport 2, НТВ-ПЛЮС Футбол)

Chelsea – Paris Saint-Germain [agg. 1-3] (2 Plus, DigiSport 1НТВ-ПЛЮС Футбол 2)

Rezumatele video ale meciurilor din manșa tur le puteți viziona aici.

Cei de la Borussia Dortmund beneficiază de reîntoarcerea în “primul 11” a lui Robert Lewandowski, în timp ce la Real Madrid Cristiano Ronaldo cel mai probabil nu va intra din primele minute pe teren, acesta fiind accidentat.

Cu aceleași gânduri vor începe meciul de pe Stamford Bridge și Chelsea. Londonezii profită de lipsa accidentatului Zlatan Ibrahimović din lotul celor de la PSG. Mai mult, londonezii își amintesc de situația similară, când în optimile Ligii Campionilor, ediția 2011-12, au pierdut cu același scor de 1-3 în deplasare la Napoli. Atunci, la cubul italian juca Edinson Cavani, care acum evoluează pentru parizieni. Totul s-a sfârșit atunci cu victoria celor de la Chelsea cu 4-1, iar mai târziu și cu câștigarea pentru prima dată a mult râvnitului trofeu european.