(video) Cea mai bună pasă de gol a sezonului din Premier League

gerrard2

Liverpool a câștigat pe terenul celor de la Fulham cu scorul de 3-2, chiar dacă au fost conduși de 2 ori. Astfel cormoranii s-au apropiat la 4 puncte de liderul Premier League, Chelsea Londra.

Pasa lui Steven Gerrard a venit în minutul 41, când Liverpool era condusă cu scorul de 0-1. Astfel datorită acestei pase, și a golului înscris de Sturridge, Liverpool egala scorul la pauză.

În minutul 64, Fulham a preluat din nou conducerea, Liverpool a egalat 8 minute mai târziu prin Coutinho. Golul câștigător a venit în minutul 90 printr-un penalty înscris de același căpitan, Steven Gerrard.

Întreg rezumatul îl vedeți aici:

Clasamentul Barclays Premier League arată în felul următor:

Chelsea profită de egalul lui Arsenal și de meciul amânat al lui Man City. PC: Premier League/Facebook
Chelsea profită de egalul lui Arsenal și de meciul amânat al lui Manchester City. PC: Premier League/Facebook