(foto, video) Al doilea amical s-a încheiat cu același scor: Moldova 1 – 2 Suedia

Luvannor challenge

Deși iar a condus, prin golul lui Luvannor din minutul 45, Moldova a suferit a doua înfrângere în amicalele disputate în cantonamentul din Emiratele Arabe Unite.

De data aceasta, selecționata tricolorilor a cedat cu 1-2 în fața Suediei. Partida de pe Zayed Sports City Stadium a început la 6 seara și a fost transmisă în direct pe diez.md.

Henrique Luvannor celebrează golul ce a stabilit scorul la pauză. PC: FMF
Henrique Luvannor celebrează primul său gol la naționala Moldovei. PC: FMF

Golurile Suediei au fost marcate de Erton Fejzullahu. Intrat în minutul 71, a reușit o dublă în doar 15 minute, mai exact în 76′ și 86′.

Următorul meci amical moldovenii îl vor juca în compania Poloniei, luni, 20 ianuarie 2014. Anterior și naționala Norvegiei a dispus de selecționata moldavă cu același scor, 1-2.